Kuře nadívané máslem polévané


Tahle nádivka je principiálně založena na tom, že v ní není žádné maso, opravdu žádné. Nepřidává se do ní ani slanina či špek a žádná jatýrka a taky žádná zeleň. Ono by jí to totiž nevylepšilo. Tahle nádivka do kuřete obsahuje pouze měkké bílé rohlíky, mléko, vejce, máslo, sůl, pepř a muškátový ořech (to je ta nejdůležitější věc). Pak budete potřebovat jedno pěkné kuře, pokud možno chlazené a můžete se pustit do práce.

Víte mně chutná paradoxně víc nádivka upečená venku, takže tohle bude recepis na to, aby Vám zbyla i vedle na plech.

Budete potřebovat asi 10 plus 5 rohlíků (ale radši mějte v záloze ještě 2)  celkem 15. Těch 10 rohlíků nakrájejte standardně na kolečka silná asi 1 cm (patky dejte pryč) a těch zbylých 5 nakrájejte taky na kolečka, ale na mnohem tenčí – asi 3 mm. Pak tyto kolečka pokrájejte na nudličky. Nudličky si dejte bokem, pak je použijete na zhuštění nádivky místo strouhanky. Strouhanku vůbec nepoužívejte, nádivka by pak byla tuhá.

Velká kolečka rohlíků dejte do mísy a navlhčete mlékem cca 2 hrnky, tak aby se vše vsáklo, ale rohlíky by neměly zůstat suché. Tak je nechte pár minut a pak do nich vmíchejte 2 rozšlehaná vejce, 125 g změklého másla, cca 2 lžičky soli, špetka pepře a čerstvě nastrouhat 1/2 až 3/4 muškatového oříšku (pytlík většinou obsahuje 3 kousky). Směs řádně promícháme, nejlépe rukou a zahustíme nudličkami z rohlíků. Hmota by měla udržet tvar bohánku. Naplníme nasolené kuře a vedle položíme oválný bohánek ze zbytku muškátové nádivky. Ještě na kuře i na nádivku položíme plátek másla a podlejeme asi 2 dcl vody. Pečeme na 180 °C asi 1,5 hodiny a průběžně podléváme a případně doplňujeme vodu, aby se spodek nepřipaloval. Nejlépe je podávat s bramborovo-celerovým pyré ❤

Můškátový oříšek je nejen koření, ale patří také mezi narkotika, léčí nespavost, a tak opatrně s dávkováním. Lékařské listy uvádějí, že jej někteří neuvážlivci užívají jako drogu avšak s velmi nepříjemnými doprovodnými účinky. Další zdroje uvádějí, že by jej vůbec neměly konzumovat těhotné ženy, lidé se srdečním onemocněním a děti.

 

sv 

kure nadivane maslem polevane

s muškátovým oříškem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s