Švestkové bramborové knedlíky


Kdybych to věděla, že jsou tak dobré, tak bych je vařila už dávno.  Ale co nadělám, když je moje maminka doma nikdy nedělala. Však nikdy není pozdě a mohu si je vynahradit právě teď 😉 Tady je jeden ozkoušený recept…

Budete potřebovat asi  800 g uvařených brambor ve slupce (den uvařených předem) oloupejte je a nastrouhejte najemno, přidejte 260 g hrubé mouky (když by byly hodně vodnaté brambory trochu mouku přidejte), 2 lžičky soli, 2 lžičky cukru a promíchejte nejlépe rukou, pak přidejte rozšlehaná 2 malá vejce a 50 g změklého másla. Vypracujte těsto, nemělo by se výrazně lepit. Dejte si vařit hrnec s osolenou vodou. Těstem obalujte půlky švestek asi v 0,5 cm – 1 cm silné vrstvě.  Čas od času si omyjte ruce vodou (s navlhčenýma rukama se s bramborovým těstěm lépe pracuje, nelepí se). Několik dopředu nachystaných knedlíčku hoďte do osolené vroucí vody (neopařte se, šplíchá to 😀 ) a vařte asi 5 minut. Knedlíčky budou zpočátku u dna a postupně vyplavou na hladinu.

Z této dávky jsem nadělala 33 knedlíků plněné půlkou švestky.

I. varianta švestkové knedlíky si naložte na bílý talíř (protože podle Polreicha to jídlu na bílém talíři  nejvíce sluší) a posypte je mletým mákem, pocukrujte a polijte rozpuštěným máslem.

II. varianta švestkové knedlíky si naložte na jakýkoliv talíř (protože já si myslím, že si doma můžu dělat co chci) a posypte je strouhaným tvarohem, pocukrujte a polijte smetanou.

III. varianta švestkové knedlíky si… fantazii se meze nekladou… ❤

 

sv 

svestkove bramborove knedliky

příprava

 

svestkove bramborove knedliky 2

na talíři

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s