Zapomenuté oplatky „Hořce“ ve tvaru ořechu


Pamatujete si je? Byly to oplatky složené ze dvou oplatkových skořápek s griliášovou náplní podobné  té ve vlnkách. Vypadaly jako vlašský ořech. Příchuť náplně byla čokoládová nebo jahodová. Byly v průhledném pytlíku, na kterém byly květy. Už přesně nevím, jak se jmenovaly, jestli Hořce či Plněné ořechy, protože doma jsme jim říkali pusinky. Nikdy jsem se nemohla rozhodnout, které mi chutnají víc, když jsem spořádala celý čokoládový pytlík, tak jsem dostala chuť na ten jahodový a naopak. Ty oplatky se pro mě staly naprosto nezapomenutelné, ani teď nejsem schopna, je vyhnat z hlavy. Kdyby se opět začaly vyrábět a prodávat, stála bych frontu na první kousky. Jen se bojím toho, že pokud by to snad někdo někdy realizoval, jestli by tomu záměru zůstala ta původní poctivá chuť, kterou si pamatuji, která se ani po těch letech nedá oblafnout žádnou náhražkou či „vylepšenou“ recepturou. Chuťová paměť je přeci věčná…

sv  

oplatkové nebe

oplatkové nebe

8 thoughts on “Zapomenuté oplatky „Hořce“ ve tvaru ořechu

  1. Miloval jsem je! Nic podobného bohužel není. Jmenovaly se Hořec, extrudované oplatky. Stály 4 Kčs, průhledný pytlík, obrázek modrého hořce, vyráběl to závod Meteor Praha. Ty jahodové se jmenovali Senega.

    To se mi líbí

  2. Taky budu ve frontě a nejen na pár balíčků. Z hlavy a hlavně z pusy je taky nedostanu, krasná vzpomínka. Opravdu je velká škoda, že výroba skončila, bohužel i oplatky Fidela nebo Vafle, taky pomerančové nebo citronové sušenky s černouškem na obalu, i bonbóny Křehulky neměly chybu.

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s